ПРАВИЛА поводження здобувачів освіти в укритті під час сигналу "Увага всім!", "Повітряна тривога"

АЛГОРИТМ дій учасників освітнього процесу за сигналами оповіщення цивільного захисту "Увага всім!", "Повітряна тривога"

Навчаємося мінної безпеки всією родиною

ПАМ’ЯТКА щодо правил поведінки (порядку дій) населення у разі виявлення підозрілого об’єкта, вибухонебезпечного предмета

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ: У разі надзвичайної ситуації або війни

РЕКОМЕНДАЦІЇ Світлани Ройз:
Як підготувати дітей до можливих надзвичайних ситуацій

ПАМ'ЯТКА
"Безпека життєдіяльності в умовах воєнного стану"

/Files/images/0-02-05-60c01b619680df82eee31386b2dff25cbbcf06be7a1ec22dac74a7ff3d2ea5a7_446c2e1a.jpg
Поради психолога батькам

Застереження на осінні канікули

Шановні батьки!

Нагадуємо Вам, ст. 55 Закону України «Про освіту»: «Права та обов’язки батьків здобувачів освіти» говорить, що батьки зобов’язані виховувати у дітей відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих». Тому Ви, батьки, несете повну відповідальність перед законом за виховання та поведінку своїх дітей, збереження їх життя і здоров’я під час осінніх канікул.

Для того, щоб з вашими дітьми не сталося нещастя, або щоб вони самі не скоїли протиправних вчинків їм:

· категорично заборонено перебувати біля будівельних майданчиків, кар’єрів, закинутих будівель;

· категорично заборонено вживати алкоголь, наркотичні засоби, тютюнові вироби, стимулятори;

· категорично заборонено брати в руки, нюхати, їсти незнайомі дикі рослини чи паростки квітів, кущів, дерев;

· категорично забороняється підходити до обірваних, обвислих проводів, або проводів, які стирчать, а особливо, якщо від них іде гудіння;

· категорично забороняється підходити до щитових, залазити на стовпи з високовольтними проводами;

· категорично забороняється виходити на дахи багатоповерхівок;

· категорично забороняється вступати в контакт із незнайомими тваринами;

· категорично забороняється проводити колективні походи і ночівлі на природі без контролю батьків;

· категорично забороняється брати в руки незнайомі предмети, гратися ними, кидати у вогонь;

· категорично забороняється перебувати біля залізничного полотна.

Під час канікул учні повинні виконувати правила запобігання захворювань на грип, інфекційні та кишкові захворювання, COVID-19. Під час канікул учні повинні виконувати правила пожежної безпеки, правила дорожнього руху, дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї. Шановні батьки! Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюються ціною життя.

Застереження на літні канікули

Розпочинаються літні канікули, відпустки. Як завжди, кожен із нас проведе їх по-різному. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів – все це чекає на нас влітку.

На жаль, вони не проходять без прикрих випадків (пожежі, утоплення) із вини батьків і дітей. Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків.

Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина країни, особливо до батьків. Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.

Шановні батьки!

  • Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.
  • Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі. Закликаємо вас та ваших дітей завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований:
  • Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.
  • Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.
  • Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.
  • Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.
  • Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.
  • Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.
  • Не можна брати до рук незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.
  • Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.
  • Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.
  • Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.
  • З метою попередження дитячого травматизму під час літніх канікул особливу увагу зверніть на правила поведінки дітей біля водоймищ та при виявленні вибухонебезпечних предметів.

Правила безпечного поводження дітей в Інтернеті

На сьогодні Інтернет відіграє важливу роль в житті сучасної людини. Глобальна мережа Інтернет – це необмежений ресурс, який може бути використаний як для навчання, так і для відпочинку та спілкування з друзями. Але вміщаючи в себе великий інформаційний, навчальний та розважальний потенціал, Інтернет може бути небезпечним та становити певний ризик, особливо для дітей. Тому, враховуючи всі проблеми та небезпеки, з якими може стикнутися дитина чи підліток в Інтернеті, можна визначити наступні ризики:

1. Доступ до сайтів, що не призначені для перегляду дітьми.

2. Контакти з незнайомими людьми через чати, системи миттєвих повідомлень, електронну пошту.

3. Надання інформації особистого (конфіденційного) характеру.

4. Проблеми технологічного характеру. Незнання дитини може призвести до неусвідомленого завантаження файла чи небезпечного коду, що призведе до потрапляння комп’ютерного вірусу.

5. Питання, пов’язані з покупками та фінансовими витратами.

Тож аналізуючи ті проблеми, що створюють реальну небезпеку дитині, що інколи живе у віртуальному світі, можна сформулювати основні правила безпечної роботи в глобальній мережі Інтернет для дітей та підлітків:

1. Не надавати незнайомим особам свої дані та інформацію про близьких та родичів по електронній пошті, в чатах, за допомогою систем миттєвого обміну повідомленнями;

2. Не відправляти повідомлення непристойного змісту, чи ті, які мають інформацію, що може образити іншу людину;

3. Не відправляти свою фотокартку чи фотокартки родичів;

4. Не здійснювати фінансові операції через мережу Інтернет без нагляду дорослих;

5. Не погоджуватись на зустрічі з незнайомими людьми, чи здійснювати це лише в громадських місцях та в присутності батьків чи когось з дорослих;

6. Повідомляти батьків, старших друзів у разі отримання інформації, що змусить почуватись некомфортно чи має характер залякування.

Звичайно відповідальність за безпеку дітей в глобальній мережі головним чином лежить на батьках. Перед дозволом дітям входити в мережу Інтернет варто встановити деякі правила, з якими має погодитися і ваша дитина. Ось декілька початкових рекомендацій, як зробити відвідування Інтернету для дітей повністю безпечним.

1. Відвідуйте мережу разом з дітьми та закликайте дітей розповідати про свій досвід користування Інтернетом.

2. Привчіть дитину розповідати вам про все, що їх турбує в Інтернеті.

3. Якщо діти спілкуються в чатах, використовують програми миттєвого обміну повідомленнями, грають в онлайн ігри чи використовують інші програми, що потребують реєстраційного імені, допоможіть дитині вибрати програму і переконайтесь, що вони не містять ніякої особової інформації.

4. Наполягайте на тому, щоб діти ніколи не надавали свою адресу, номер телефону або іншу особисту інформацію незнайомим людям.

5. Поясніть дітям, що різниця між правильним та неправильним однакова: як в Інтернеті, так і в реальному житті.

6. Навчіть дітей поважати інших в Інтернеті. Переконайтесь, що вони знають про те, що правила гарної поведінки діють всюди- навіть у віртуальному світі.

7. Наполягайте на тому, щоб діти поважали власність інших в Інтернеті. Поясніть, що незаконне копіювання чужої роботи- музики, комп’ютерних ігор та інших програм є крадіжкою.

8. Поясніть дітям, що їм не варто зустрічатися з людьми, з якими вони познайомилися в Інтернеті. Поясніть, що ці люди насправді можуть бути не тими за кого вони себе видають.

9. Поясніть дітям, що не все, що вони бачать в Інтернеті чи про що читають – є правдою. Привчіть їх запитувати у вас, якщо вони в чомусь не впевнені.

10. Контролюйте роботу дітей в Інтернеті за допомогою сучасних програм. Вони допоможуть відфільтровувати шкідливий вміст, визначити, на які сайти дитина заходить та що вона на них робить.

Неважливо, чи ваша дитина є новачком у використанні Інтернет ресурсів, чи є на даний момент досвідченим користувачем. Ви завжди маєте змогу допомогти вашій дитині розібратися у розумному використанні Інтернет- ресурсів.
Діти віком від: 4 до 6 років, 7 до 10 років, 11 до 17 років.
Вік від 4 до 6 років– на даному етапі діти мають змогу зануритись у віртуальний світ лише разом з дорослими. Батьки можуть показати дітям картинки, фото, використовувати веб-камери для спілкування з друзями та близькими. Хоча в цьому віці діти мало приділяють уваги Інтернету, онлайнові зображення і звуки можуть стимулювати уяву і розвивати фантазію. Батьки, а також старші брати і сестри, можуть виходити в Інтернет разом з маленькими дітьми для відвідування дитячих сайтів і ігор. Дорослі відіграють важливу роль у навчанні дітей безпечному використанню Інтернету.

1. Діти цього віку повинні виходити в Інтернет тільки під наглядом батьків.

2. Додайте сайти, які ви часто відвідуєте в список Обране, щоб створити для дітей особисте Інтернет- середовище.

3. Використовуйте розраховані для дітей пошукові машини з фільтрами інформації.

4. Використовуйте засоби блокування небажаного матеріалу.

5. Розкажіть дітям про конфіденційність. Якщо на сайті потрібне ім’я дитини, допоможіть придумати для нього псевдонім, який не розкриває ніякої особистої інформації.

6. Коли маленькі діти починають вивчати мережу Інтернет, інші члени сім’ї повинні бути для них прикладом.

7. Не дозволяйте дітям використовувати служби миттєвого обміну повідомленнями, електронною поштою, чатами чи дошками об’яв.

8. Привчіть дітей сповіщати вас у разі, якщо щось чи хтось погрожує чи хвилює вашу дитину.

Вік від 7 до 10 років– для дітей цього віку бажання зрозуміти, що вони можуть собі дозволити щось робити без дозволу дорослих є абсолютно нормальним. Перебуваючи в Інтернеті, дитина може спробувати відвідати сайти або поспілкуватися в чатах, дозвіл на які вона не отримала у батьків. Звіти про діяльність в Інтернеті від сервіса МК5 Premium чи інших служб можуть бути надзвичайно корисні на даному етапі. У дітей не буде відчуття, що батьки весь час відслідковують їх кроки в Інтернеті, однак дякуючи звітам дорослі будуть знати, які сайти відвідує їх дитина. Діти цього віку володіють сильним почуттям сім’ї. Вони тільки починають розвивати відчуття моральної та статевої індивідуальності і часто цікавляться життям дорослих. Ось ряд правил, що в певних ситуаціях захистять ваших дітей та допоможуть вам залишатися спокійними за їх безпеку.

1. Створіть список домашніх «правил Інтернету» за участю дітей.

2. Привчіть дітей відвідувати лише ті сайти, які ви їм дозволили.

3. Тримайте комп’ютери з підключенням до Інтернету в загальних кімнатах.

4. Використовуйте засоби блокування небажаного матеріалу або пошукові машини з фільтрами інформації.

5. Створіть сімейну електронну скриньку замість того, щоб дозволяти дітям мати власну.

6. Навчіть дітей радитись з вами перед розкриттям інформації через електронну пошту, чати, реєстраційні форми та особисті профілі.

7. Привчіть дітей не завантажувати програми, музику, фільми без вашого дозволу.

8. Використовуйте фільтри електронної пошти для блокування повідомлень від конкретних людей або тих, які містять певні слова та фрази.

9. Не дозволяйте дітям цього віку користуватися послугами миттєвого обміну повідомленнями.

10. Говоріть з дітьми про їх друзів в Інтернеті, про те, чим вони займаються, так немовби мова йде про їх друзів в реальному житті.

11. Поговоріть з дітьми про статеве життя, оскільки вони легко можуть наштовхнутися на порнографію в Інтернеті.

12. Привчіть дітей повідомляти вам про все, що їх турбує в мережі, чи у тому разі, коли їм хтось погрожує.

Вік від 11 до 17 років– в цьому віці діти вже знають, яка інформація розміщена в Інтернеті. І це цілком нормально, що вони забажають побачити, почути, прочитати. Доступ до небажаних матеріалів (наприклад, порнографічним матеріалам) легко можна заблокувати за допомогою сервіса MNS Parental Control. Підлітковий вік — час швидких змін в житті. Хоча діти все ще дуже залежать від батьків, вони вже бажають певної свободи. В цьому віці діти використовують Інтернет для завантаження музики, фільмів, використовують електронну пошту, грають в онлайн ігри, використовують засоби миттєвого обміну інформацією. Мережева безпека підліків – дуже важке завдання, оскільки вони частіше за все про Інтернет знають більше, ніж їх батьки. Тим не менш участь батьків також необхідна. Особливо важливо додержуватися правил Інтернет-безпеки – договору між дитиною та батьками. Батьки повинні пам’ятати про необхідність тримати свої паролі в секреті, щоб підлітки не могли зареєструватися під іменем старших.

1. Створіть список домашніх «правил Інтернету» за участю дітей.

2. Тримайте компютери з підключенням до Інтернету в загальних кімнатах.

3. Використовуйте засоби блокування небажаного матеріалу або пошукові машини з фільтрами інформації.

4. Наполягайте на тому, щоб діти ніколи не погоджувались на зустрічі з знайомими по Інтернету.

5. Навчіть дітей не розголошувати інформацію про себе та своїх близьких на реєстраційних формах, системах миттєвого обміну повідомленнями.

6. Навчіть дітей не завантажувати різного роду програми без вашого нагляду, оскільки вони можуть занести в комп’ютер вірус чи шпигунську програму.

7. Привчіть дітей повідомляти вам про все, що їх турбує в мережі, чи у тому разі, коли їм хтось погрожує.

8. Говоріть з дітьми про сексуальне життя, роз’ясніть, що вони можуть в Інтернеті наштовхнутися на сайти, що мають інформацію порнографічного характеру.

9. Наполягайте на тому, щоб діти надали доступ до їх електронної пошти, щоб ви могли контролювати їх контакти в Інтернеті.

10. Розкажіть дітям про відповідне та гідне поводження в Інтернеті. Поясніть, що вони не повинні використовувати глобальну мережу для хуліганства, розповсюдження пліток чи погроз.

11. Слідкуйте, щоб діти завжди радилися з Вами перед здійсненням покупки в Інтернеті.

Правила з Інтернет-безпеки для батьків.

Кiлькiсть переглядiв: 481

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Офіційний сайт Буринського міського ліцею №1 імені В.М. Кравченка

вулиця Макаренка 3,
поштовий індекс 41700, Сумська область, місто Буринь,
Україна

Дата останньої зміни 30 Квітня 2024

Фотогалерея