Шановні батьки! Будь ласка перед тим, як відправити дітей до школи, посидіть з ними 5 хвилин і поясніть їм, що бути дуже високим, низьким, пухким, худим, чорним чи білим – це не смішно. Немає нічого поганого в тому, щоб носити одні й ті самі туфлі чи кросівки щодня. Поясніть, що б/в або порваний портфель несе ті ж самі речі. Навчіть їх нікого не виключати зі списку спілкування лише тому, що вони «різні» чи не такі, як вони. Поясніть їм, що глузування та образи ображають і що школа має НАВЧИТИ ВЧИТИСЯ, А НЕ конкурувати, НЕ КРИТИКУВАТИ, НЕ ПРИНИЖУВАТИ. Поясніть їм, що у них та їхніх однокласників однакова цінність. Освіта починається вдома, цінності та співпереживання – ось чого не вистачає у сучасному світі!

Булінг. Пам'ятка для батьків

Що повинен знати майбутній першокласник

Консультація для батьків "Гаджети в житті дитини - за і проти"

УВАГА! УВАГА! УВАГА!

У зв'язку з трагічними обставинами, які сталися напередодні в одному із сіл Херсонщини, звертаємо увагу батьків: ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

1. Ніколи не залишайте дитину вдома саму, хоча б до 10-12 років. Пам’ятайте: може трапитися усе що завгодно, і достатньо тільки однієї фатальної випадковості, щоб потім пам’ятати про неї все життя. Будь-яка квартира містить масу небезпек для дитини. Їх спектр величезний: від мимоволі включеного газу або випадкової пожежі, що сталася в результаті короткого замкнення електропроводки, — до цілеспрямованого вторгнення чужої людини. Усе це може спричинити непоборні наслідки.

2. Ніколи не випускайте дитину саму на вулицю після 21 години, хоча б до 10-12 років, навіть улітку. Не залишайте дитину саму біля входу в магазин, у аптеку, відділення зв’язку, у дворі, навіть біля власного під’їзду. Також на дачі дитина ніколи не повинна сама гуляти за межами вашої ділянки. І тут може трапитися всяке, достатньо тільки однієї фатальної випадковості.

3. Наполягайте на тому, щоб ваша дитина на все життя чітко засвоїла: треба з підозрою ставитися до чужих людей. Увесь світ для дитини повинен жорстко ділитися на «своїх» і «чужих». Чужому не можна відкривати двері. З чужим нема про що розмовляти в дворі. Від чужого на вулиці не можна приймати подарунки. Із чужим не можна нікуди йти, сідати в автомобіль, виїжджати на автобусі і т. і. Із чужими людьми ніколи не можна сідати в один ліфт.

4. Виховуйте в дітей спостережливість. Повірте, вона буде корисна як для них, так і для вас. Дитина повинна вміти уважно дивитися на всі боки й помічати все, що відбувається навколо. Діти часто помічають те, що ми, дорослі, пропускаємо «поза очима». Навчіть дитину не просто спостерігати, а ще йрозповідати вам про все, що вона помітила незвичайного у дворі, на вулиці, навкруги, на дачі. Не виключено, що її дитячі спостереження приведуть вас до серйозних висновків.

5. Дитина повинна знати: усе, необхідне для неї, вона одержує від вас – батьків. У крайньому випадку, від когось, але у вашій присутності і, обов’язково, за вашим схваленням. Значить, нічого не можна підбирати на вулиці — ні яскравої іграшки, ні гарного папірця. Значить, ніколи й нічого не можна брати в незнайомих людей — ні морозива, ні тістечка, ні напоїв, ні цигарки, ні шприца.

6. Дитина не повинна приносити в будинок нічого з того, що вона все-таки може знайти у дворі або на дачі. Ні кинутої кимось іграшки, ні забутої авторучки, ні яскравої бляшанки, ні симпатичної пляшки, ні знайденої на лавці книги, ні викинутого кимось конверта з рідкісною маркою, ні бездомного собаки, ні приблудної кішки. Усе це може бути джерелом реальної або потенційної небезпеки.

7. Ніякі дитячі сльози ніколи не повинні стати мотивом для того, щоб ви послабили пильність. Ваше слово завжди повинно значити саме «ні», а не «мабуть». Дитина повинна твердо знати й розуміти слова «можна» і «не можна». Усе, що ви визнаєте припустимим для дитини (нова іграшка, собака, кішка), повинне пройти через ваші руки, бути перевірено вами й відповідним чином оброблено.

8. Навчіть дитину не розповідати «першому зустрічному» про ваш сімейний статок, місце роботи й посади батьків.


Перший дитячий сайт для батьків та дитячих психологів
Інформаційний портал для мудрих Батьків а також Спеціалістів, що працюють з дітьми
Поради для батьків
/Files/images/0-02-05-14e9d08242c1af0a0c5da47b994af6df0bf905fe11991438a00ee2f0aa32db71_93a5d0b5.jpg
/Files/images/0-02-05-5890ab6831afdbb8468b7367fcae9a19489e1bb7b67cc942d3b54b26d29b6f85_9f88dbc5.jpg
/Files/images/0-02-05-83f7c8fe5ac5b081693f835802cfb6b58140613004b1312b2ac7bace07a1a81b_b8c23a43.jpg
/Files/images/0-02-05-29d92fd1799d7096ab7914dd5f86196d78b0ed8c0f223fc9903e5fd0c7af0bda_ead9122e.jpg

/Files/images/0-02-05-6ee6807ca6f42597dc92d6d84a16945e7bcb1f37e9ff9d8db5165a860d42d63e_cc58e37d.jpg

/Files/images/0-02-05-96e56aab4a63b582163a668adc1e4cab17921a227c7fb1289e42be4af947d382_205dc1c0.jpg

Коронавірус: рекомендації як поводитися батькам під час карантину

ПОРАДИ ПСИХОЛОГА В УМОВАХ КАРАНТИНУ

/Files/images/изображение_viber_2020-03-31_15-29-39.jpg

Дитячий психологі в мережі ФЕЙСБУК
Спілкування з дітьми підліткового віку: що важливо контролювати?

Виховання підлітка - одне з найскладніших випробувань для батьків. У цьому неспокійному віці діти прагнуть до незалежності. А на спроби впливати на них часто реагують криком, стукають дверима і замикаються у своїй кімнаті. Більшості дорослих прекрасно знайомі подібні ситуації, але вони не уявляють, як з ними впоратися.

Підлітковий вік (12-18 років) - це період переходу від дитини до дорослого і підліток не може зрозуміти, хто він є насправді. І батьки не дуже в цьому допомагають. Якщо потрібно стежити за молодшою ​​сестрою, ти вже дорослий, а якщо хочеться ввечері піти на вулицю з друзями - то ще малий. Крім цього відбувається багато трансформацій з тілом, з емоціями, цінностями, спілкуванням з оточуючими тощо. І найбільше, що потрібно дітям від дорослих - це розуміння, підтримка, пояснення того, що з ними відбувається, а не тотальний контроль над кожним їх вчинком.

Одночасно, підлітковий вік - це період експериментів (позитивних і не дуже) і тут батькам потрібно бути уважними і чутливими, оскільки є багато зон ризику. Ось головні з них:

Шкідливі звички (алкоголь, куріння, наркотики). Батькам важливо не забороняти категорично: «Якщо побачу тебе з сигаретою, вб'ю", а надати право вибору своїй дитині, повідомивши про своє ставлення до цих речей: «Звичайно, тобі дуже хочеться спробувати закурити чи випити, і ти можеш це зробити, але мені б дуже не хотілося б, щоб ці речовини керували твоїм життям ». Добре, коли батьки діляться з дітьми своїм досвідом. і великою помилкою є протиріччя слів і поведінки батьків, наприклад, своїм дітям забороняють, а самі періодично вживають. Пам'ятайте, ви модель наслідування для своїх дітей!

Суїциди. Діти ніколи не зроблять вибір піти з життя, якщо у них все добре, якщо є підтримка і розуміння батьків. Однак, якщо ви помічаєте, що ваша дитина закрилася в собі, або час від часу говорить, пише, малює на тему смерті, або ви помітили якісь пошкодження на тілі, це тривожні сигнали, які не повинні залишитися без вашої уваги.

Секс. Діти повинні дізнаватися інформацію про статеві стосунки від батьків, а не з вулиці, інтернету і телебачення, і ще задовго до підліткового віку. Підліток, який володіє достовірною інформацією про те, що таке секс, які його наслідки можуть бути, для чого він; підліток, який цінує своє тіло, свою особистість, і вміє будувати добрі стосунки з іншими, ніколи не буде вступати в бездумні випадкові статеві стосунки!

Буллінг. Діти часто замовчують, що вони стали жертвою знущань від своїх однолітків, тому що бояться, або навіть думають, що заслуговують такого ставлення до себе. Якщо ви помітили, що ваша дитина стала замкнутою, часто пригніченою, не хоче ходити в школу, навіть якщо їй подобається вчитися, мало спілкується з однолітками, потрібно з'ясувати, в чому причина. Якщо ж ви дізналися, що ваша дитина стала жертвою насильства (фізичного або психологічного) з боку однолітків, їй обов'язково потрібна ваша підтримка і допомога.

Пам'ятайте, що завжди простіше запобігти виникненню небажаної поведінки, ніж боротися потім з її наслідками. Тому, якщо ви з самого раннього віку встановите зі своєю дитиною довірливі, люблячі, підтримуючі відносини, то це буде фундаментом благополуччя всього подальшого життя. Звичайно, ви не зможете вберегти своїх дітей від усіх неприємностей, які можуть з ними статися, проте, ви зможете їх навчити боротися з труднощами самостійно, або звертатися за підтримкою.

Гра в «ізоляцію». Як адаптуватись до режиму «карантин» - поради психолога
«Золоті правила» для батьків:

слід пам’ятати, що ізоляція - це стрес як для дорослих, так і для малечі;

пояснити, що боятись - це нормально. Страх - емоція, яка дозволяє уберегти людину від життєнебезпечних вчинків. Емоція страху - у парі з інтересом: Надавши дитині інформацію про коронавірус, відповідно до її віку, ви зменшите її страх!

щоб подолати негативні емоції, можна зробити мішечок для крику, або ж влаштувати битву подушками.

підліткам варто допомогти розібратися в інформації, з якою вони стикаються, навчити визначати факти та фейки.

розділити права та обов'язки кожного члена сім'ї на час карантину, незалежно від віку;

по можливості організувати звичне для дитини й для себе спілкування, розваги та гуртки в онлайн режимі;

сімейна ранкова зарядка допоможе зняти стрес і зменшити паніку;

дотримуватись інформаційної дієти — достатньо раз в день подивитися новини для того, щоб бути в курсі дійсно важливих подій.

«Батькам у взаємостосунках між собою потрібно бути більш толерантними одне до одного, намагатися все обговорювати. Якщо партнер вже не витримує напруження, - потрібно дати можливість побути на самоті. Але це має бути взаємно, час для себе потрібно давати обом партнерам. В ситуаціях конфліктів між собою, батькам слід уникати ігнорування, приниження особистості партнера, егоцентризму і використовувати активне слухання, підкреслення значущості партнера. Будьте здоровими! Дотримуйтесь гігієни рук і розуму!»

Поради психолога в умовах карантину
https://www.ugorod.kr.ua/articles/poradu.html
Як розважити дитину під час карантину

https://childdevelop.com.ua/articles/leisure/9111/


Виявлення у соціальних мережах небезпечних груп, в яких дітей доводять до самогубства

Фанати таких спільнот називають себе «китами», тому що ці тварини асоціюються у них зі свободою. Використання поняття « кити» ( « летючі кити»), можливо, пояснюється тим, що цей вид ссавців- один з небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям.

Подібні суїцид альні спільноти називаються « Синій кит», « Тихий дом», «Разбуди меня в 4:20». Відтак у всіх членів спільнот на особистих сторінках зображені відео або малюнки з літаючими китами.

Працюють дані спільноти наступним чином.

Для того, аби вступити в такі групи, потрібно подати заявку для вступу до неї та написати певний текст на сторінці.

Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невеличке психологічне вивчення особи та її готовності до самогубства через спілкування в приватному чаті.

Наступне повідомлення буде із завданням( опис та час, який надається на його виконання). Виконання кожного завдання потрібно фіксувати на фото або відео. На кожне завдання надається обмежений час. Якщо учасник не встигає його виконати, то його виключають з групи.

Всього дається 50 завдань.

Адміністратор групи схиляє дитину до виконання завдань, при чому практично всі завдання передбачають нанесення дитині власноруч каліцтв або заподіяння болю. Всі ці квести в обов’язковому порядку знімаються на відео.

Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі. У ролику оговорюються усі проблеми, які вона озвучувала «провіднику». Єдиний вихід із своїх проблем, який озвучується в цьому «творі»- вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіо запис і робить останній крок.

Фінальне завдання- покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі оn-line. Відеозаписи в подальшому продаються в мережі Інтернет.

Ознаки, за якими батьки можуть зрозуміти, чи знаходиться їх дитина в подібній групі смерті:

1. Підліток весь час хоче спати, хоча лягає рано.

2. Ви помічаєте, що він був активний у соціальних мережах у 4-6 годин ранку.

3. Підліток перестає нормально харчуватися. Запевняє, що він « товстий».

4. Весь час малює метеликів і китів.

5. На руках вашої дитини з’являються порізи.

6. З кухні пропадає ніж.

7. На руках і ногах підлітка з’являються малюнки у вигляді шрамів.

8. У списку його контактів в никають невідомі вам люди з « Фашистськими» прізвищами на кшталт « Рейх».

9. Ваша дитина захоплюється розгадуванням сатанинської символіки.

10. На особистій сторінці в фейсбуці підліток викладає суїцидальний контент.

Щоб попередити потрапляння дітей у такі групи, рекомендується:

- Приділяти більше уваги психологічному стану дитини;

- Перевіряти шкіряні покрови дитини на наявність пошкоджень. У разі їх виявлення- з’ясувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита;

- Перевіряти облікові записи( аканти) дитини в соціальних мережах та групи, до яких вона входить.

- Звертати увагу на коло спілкування дитини;

- Намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями;

- Обов’язково контролювати те, які фото та відео файли знаходяться в гаджетах дитини;

- Встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

При виявленні зазначених груп самостійно повідомити кіберполіцію (https://www.cybercrime.gov.ua – цілодобово),

телефон гарячої лінії

( 044) 374-37-21( з 8:45 до 19:30 в робочі дні) або звернутися до адміністрації соцмережі, у якій було виявлено групу, або електронною адресою, за якою можна звернутися, щоб заблокувати «Суїцидальну групу»(fag@cybercrim.gov.ua)

Кiлькiсть переглядiв: 1046

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Офіційний сайт Буринського міського ліцею №1 імені В.М. Кравченка

вулиця Макаренка 3,
поштовий індекс 41700, Сумська область, місто Буринь,
Україна

Дата останньої зміни 30 Квітня 2024

Фотогалерея